Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (14.10.2019)

İngiltere’de artan anlaşmalı Brexit ihtimali Euro varlıklarının desteklerken, Dolar’daki devam eden kısmi zayıflık paritede 1,1030 seviyesine varan oranda yükselişi beraberinde getirdi. ABD tarafında Çin ile ilgili olarak ticaret müzakerelerindebüyük gelişmelerin kaydedilmesi ile piyasalardaki risk iştahının bu sabah itibariyle pozitif olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Fed’in Ekim ayı toplantısına ilişkin faiz indirim beklentileri ise yüzde 75 seviyesine gerilemiş bulunmakta. Bugün Columbus günü nedeniyle ABD’de tahvil piyasaları kapalı bu nedenle paritedeki volatilitenin düşük seyrettiğini görebiliriz.

Euro Bölgesi Ağustos ayı sanayi üretimi verisinin de yüzde 0,4 ile beklentilerin üzerinde geldiğini görüyoruz. Bu gelişmenin akabinde paritenin 50 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi olan 1,1040 direncini aşması ile alım potansiyeline hız kazandırması beklenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN