Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (14.09.2018)

Gün İçi Euro/Dolar Paritesi Yorumu

ECB Başkanı Draghi’nin dün gerçekleştirdiği basın toplantısı öncesinde 1,1620 seviyesinde fiyatlanan paritenin yapılan açıklamaların ardından 1,17 seviyesi üzerini test ettiğini gördük. ECB Başkanı Draghi, gelişmekte olan ülke risklerinin önemli ölçüde olmadığını dile getirirken, Euro’nun rolünü genişletmeye hazır olduklarını belirtti. Diğer taraftan ECB toplantısından herhangi bir faiz kararı çıkmazken, 2018 ve 2019 büyüme tahminleri aşağı yönlü revize edildi. Aynı zamanda Euro Bölgesi enflasyon görünümü de sabit tutuldu. Ancak ABD enflasyon verisinde meydana gelen beklentilerin altındaki artışın Dolar varlıklarını zayıflatması Euro para birimindeki alıcılı seyrin yoğunlaşmasına yol açtı.

Bugün ise ABD’de sanayi üretimi verisi başta olmak üzere takip edilecek birçok veri akışı bulunuyor. Paritenin 1,17 seviyesi üzeri fiyatlamalarında kalıcı olması halinde yükselişlerin 1,1730 direnci ile hız kazanacağı düşünülebilir. Bu hareketin devamında ise 1,1800,1850 direnç bölgesini takip ediyoruz. Aşağıda ise olası kazançların geri verilmesi durumuna bağlı olarak 1,1640 desteği göz önünde bulundurulabilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin