Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (12.12.2019)

FOMC toplatısından piyasaların beklentisine paralel herhangi bir faiz kararı çıkmazken, FED Başkanı Powell’ın gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında faiz artırımı için belirgin ve kalıcı bir enflasyona ihtiyaç duyulduğunun belirtilmesi sonrasında Dolar varlıkları üzerinde değer kaybı oluştu. Böylece 1,1170 seviyesine dek artış kaydeden paritede fiyatlar yaklaşık 1,1140 seviyesinde dengelendi.

Bugün ise Almanya’da enflasyon yüzde 0,8 daralma ile beklentilere paralel gelirken, Euro Bölgesi Ekim ayı sanayi üretimi ise yıllık bazda bir miktar iyileşme kaydetti. Böylece yukarı yönlü hareketlerine ivme kazandıran paritenin 200 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi olan 1,1165 direnci ile yükselişlerine hız kazandırması beklenebilir. Bugün gerçekleşecek olan ECB toplantısı ise fiyatlamalar açısından kritik. OIası bir geri çekilme potansiyelini 1,11 seviyesi altı kapanışlarla izliyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN