Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (11.09.2019)

Günü bir miktar zayıf geçiren EURUSD paritesinde global merkez bankalarından gelen parasal gevşeme sinyallerinin yarın gerçekleşecek olan ECB toplantısına ilişkin beklentileri arttırmasıyla bir miktar geri çekilme hareketine maruz kaldı. Diğer taraftan tarım dışı istihdam raporu sonrasında değer kayıplarını arttıran Dolar varlıklarını tekrardan yönünü yukarı çevirmiş olmasının da parite üzerindeki etkisi yakından hissediliyor.

Ayrıca İngiltere’de azalan anlaşmasız Brexit ihtimali pozitif algılanırken, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın AB’den asla erteleme istemeyeceğine ilişkin yapmış olduğu açıklamalar siyasi tansiyonun tekrardan yükselmesine yol açıyor. Bu bilgiden hareketle 1,1050 seviyesi üzerinde kalıcı olmakta zorlanan paritede geri çekilmeleri 1,10 desteği altı kapanışlarla izliyoruz. Yükselişlerde ise ana direnç seviyesi olarak 1,1120 noktası güncelliğini korumakta.

PİYASA ANALİZLERİNİZİ CANLI VE ÜCRETSİZ YAPIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin