Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (11.02.2019)

Gün İçi Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Geçtiğimiz hafta dikkat çeken zayıf Euro Bölgesi verileri sonrasında Euro para birimi zayıf bir görünüm içerisindeydi. Brexit sürecine ilişkin olarak ise net bir anlaşmanın bulunmaması anlaşmasız Brexit ihtimalini arttırırken, May hükümetinin revize edilmiş yeni Brexit anlaşmasını 13 Şubat’a kadar parlamentoya sunmaması halinde Euro Bölgesi’ne ilişkin siyasi belirsizlikler artabilir. Dolar varlıklarında ise güçlü duruşun sürüyor olması paritenin fiyatlamalarını 1,13 seviyesi üzerinde sürdürmesine yol açıyor.

San Francisco Fed Başkanı Daly, Fed’in faiz politikasına ilişkin daha az sayıda faiz artırımına
ihtiyacımız var yönünde açıklamada bulundu. Bu açıklamaya rağmen güçlü duruşunu sürdüren Dolar varlıkları paritenin aşağı yönlü potansiyelini arttırmasına yol açıyor. Özellikle paritede 1,13 desteği altı hareketliliğin gündeme gelmesi satış baskısının yoğunlaşmasına yol açabilir. Kısa vadeli toparlanmalarda ise 1,1350-1,1400 dirençlerinin kademeli olarak aşılması gerekiyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN