Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (09.09.2019)

ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam raporunda beklentilerin altında bir miktarda istihdam yaratılması ile Dolar varlıkları üzerinde değer kaybı oluştu. Ayrıca Fed’in Eylül ayı toplantısına ilişkin ise 25 baz puan çerçevesinde bir miktar faiz indirim beklentisi oluştu. Bu gelişme sonrasında Fed Başkanı Powell’ın yapmış olduğu açıklamalar ABD’de herhangi bir resesyon işaretinin şuan için bulunmadığına yönelik olması olumluydu.

Almanya’da ise ihracat rakamı beklentilerin aksine artış gösterirken, ithalatlarda yüzde 1,5 daralma ile beklentilerin üzerinde bir azalış meydana geldi. Tüm bu gelişmelerin akabinde 1,1050 seviyesi altında fiyat hareketliliği içerisinde yer alan paritenin 1,10 seviyesi altında yapacak olduğu kapanışları satışların hız kazanmasına yol açabilir. Olası bir yükseliş potansiyelinde ise ilk olarak 1,1050 direncinin aşılması gerekiyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN