Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (07.11.2019)

Euro Bölgesi’nde Hizmet PMI ve Perakende Satışlar verisinin beklentilerin üzerinde açıklanması Euro varlıkları üzerinde değer kazanımı yaratmıştı. Ancak gün içerisinde Uluslararası Para Fonu (IMF), Euro Bölgesi’ne ilişkin büyüme beklentisini aşağı yönlü revize etmesi sonrasında enflasyon verisinde de hafif aşağı yönlü ivmelenme beklediğini açıkladı. Bu gelişme sonrasında Euro varlıkları üzerinde oluşan tansiyona bu sabah açıklanan Almanya Eylül ayı sanayi üretiminde yaşanan daralma eklendi. Böylece EURUSD paritesinde 1,11 seviyesine yönelik ataklar başarısız olurken, fiyatların 1,1080 seviyesi çevresinde dengelendiğini görüyoruz.

ABD ve Çin görüşmesinin de erteleneceğine ilişkin oluşan haber akışı risk iştahı üzerinde olumsuz etki yaratırken, Dolar varlıklarının yatay bir görünüm içerisinde yer aldığı görülmekte. Aşağıda 1,1050 paritenin ilk destek noktası, 1,11 direnci ise ara direnç seviyesi olarak ilk etapta takip ediliyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN