Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (06.09.2019)

Dolar varlıklarının dün açıklanan makroekonomik verilerin oldukça olumlu bir görünüm sergilemesi ile değer kazançlarını arttırmaya yönelmesi sonrasında EURUSD paritesi 1,1050 seviyesi üzeri ataklarında başarılı olamadı. İtalya ve İngiltere’ye ilişkin siyasi gündemin durulması Euro tarafını güçlü kılarken, dün ABD’de açıklanan ISM İmalat Dışı PMI verisi sonrasında Fed’in Eylül ayı toplantısına ilişkin faiz indirim beklentileri zayıfladı.

Ayrıca bu sabah Almanya’da açıklanan sanayi üretimi rakamının beklentilerin üzerinde daralmasının Euro varlıkları üzerinde güçlü duruşu bir miktar bozduğu söylenebilir. Tüm bu gelişmelerin akabinde paritenin 1,1050 seviyesi üzeri kapanışlarında kalıcı olması halinde yükselişlerin 1,1120 direncine dek sürmesi beklenebilir. Aşağıda ise 1,10 seviyesi altı fiyatlamalar satış baskısının artıması açısından önem arz ediyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN