Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (04.11.2019)

ABD’de tarım dışı istihdam raporu General Motors’un grevi düşünüldüğünde beklentilerin üzerinde 128 bin kişiyi istihdama dahil ederek Dolar varlıklarına değer kazandırdı. Ağustos ve Eylül ayları için yapılan yukarı yönlü revizyonlar da ABD’de ekonominin, özellikle işgücü piyasasının büyümeye devam ettiğine işaret etti. Saatlik ücretler de yüzde 0,2 ile beklentilere paralel gelirken, işsizlik oranı verisi yüzde 3,6 ile bir miktar yukarı yönlü ivmelendi. Ancak raporun genel hatlarıyla olumlu görünümü Dolar varlıklarına değer kazandırarak paritede 1,1130 seviyesine varan oranda geri çekilme hareketi yaratmıştı.

Ancak ISM İmalat PMI rakamının zayıf görünümünü üçüncü aya taşıması ile Dolar varlıkları üzerindeki pozitif fiyatlama hareketi kısa süreli oldu. Böylece paritedeki geri çekilme hareketinin sınırlı kalması ile olası yükseliş hareketini 1,1180 ve 1,1200 direnci çerçevesince izliyoruz. Aşağıda ise 1,11 önemli bir geçiş noktası olarak ön plana çıkıyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN