Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Kapital FX – (14.10.2019)

EUR/USD, Euro bölgesi verileri öncesinde tutunamadı ve 1.10 seviyesini tehdit ediyor

EUR/USD paritesi yukarı yönlü ivmesini kaybetti ve 1.1010 civarına geriledi. ABD Dolarındaki hafif bir toparlanma paritenin gerilemesine katkıda bulunuyor. Euro bölgesi Sanayi Üretimi verileri takip edilecek. Euro çevresindeki yukarı yönlü momentum haftanın başlangıcında ivmesini kaybederken, EUR/USD paritesini 1.10 civarına geri çekilmeye zorluyor.EUR/USD, verileri ve USD’yi izliyorParite, üst üste üç günlük yükselişinin ardından ABD Doları talebindeki taze bir artış üzerine Pazartesi gününde rallisini sürdürmekte zorlanıyor görünüyor.Parite, ABD-Çin ticaret cephesi ve Brexit ilerlemelerine dair pozitif manşetleri takiben riskli varlıklar çevresindeki daha iyi bir görünüme tepki olarak kazançlarını sürdürmüştü.Ek olarak genel olarak imalat sektörü olmak üzere önemli ABD temellerindeki zayıflık da, Federal Rezerv’den önümüzdeki toplantılarda daha fazla gevşeme fikrini destekliyor.

Veri cephesinde Euro bölgesinden bugün Ağustos Sanayi Üretimi verileri beklenirken, gözler bu hafta ABD’den Perakende Satışlar, Fed’in Bej Kitabı ve Philly Fed imalat endeksi verileri üzerinde olacak.Parite, 55-günlük SMA’nın bulunduğu 1.10-ortalarında güçlü dirençle karşılaştı ve kar satışları ile birlikte paritenin 1.10 desteğine doğru süregelen geri izlemesini tetikledi. Ancak yukarı yönlü düzeltmesi şimdilik yerinde kalmaya devam ederken, riskli varlıklar çevresindeki gelişen hissiyat ve zayıf bir dolar ile destekli kalmayı sürdürüyor. Büyük resme bakıldığında bölgedeki aralıksız yavaşlama da Avrupa Merkez Bankası’nın uzun vadede daha gevşek parasal duruşunu gerekçelendirirken, EUR çevresindeki aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor. Bu kasvetli senaryoya ek olarak, AB araçlarının ithalatına ilişkin olası ABD tarifeleri masada hala iyi seyrederken, Brexit etrafındaki belirsiz belirsizlik de aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.16 kayıpla 1.1017 seviyesinde işlem görüyordu.EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:1.0983 (21-günlük SMA), 1.0879 (1 Ekim dip 2019) ve 1.0839 (aylık dip 11 Mayıs 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1051 (55-günlük SMA), 1.1062 (aylık 11 Ekim zirve) ve 1.1109 (aylık zirve 13 Eylül) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN