Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / İntegral Yatırım – (14.03.2018)

Gün İçi Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Euro/Dolar 50 günlük ortalaması üzerinde kalması sürdürüyor. Dün ABD Başkanı Trump’ın Dışişleri Bakanını görevden alması ABD Dolarına negatif yansımıştı ancak bugün paritedeki yukarı yönlü seyrin yumuşama gösterdiğini izliyoruz. Genel olarak daha önceki analizlerimizde de belirttiğimiz gibi Euro/Dolar’da trend yukarı yönde olmaya devam ediyor. Bu sabah saatlerinde beklentiye paralel gelen Almanya TÜFE rakamları parite üzerinde önemli bir değişim yaratmadı. Buna karşın Frankfurt’ta bir konferansta konuşma yapan Avrupa merkez Bankası Başkanı Draghi’nin Euro’daki güçlenmenin enflasyona baskı yapabileceğini söylemesi paritenin momentumunu yavaşlattı. ABD’de açıklanan perakende satış ve ÜFE rakamları paritede önemli bir etki yaratmadı.

Teknik Analiz: Euro/Dolar 1.24 seviyesinden güç almakta zorlandı. Genel olarak paritedeki eğim yukarı yönlü olmaya devam ediyor. Zaman zaman EUR/USD paritesinde momentum kaybı oluşmasına karşın güçlü bir satış dalgasının başladığından bahsetmek mümkün değil. 1.2330 seviyesine denk gelen 50 günlük ortalamasını izlemeye devam ediyoruz. Paritenin bu seviye üzerinde kalmaya devam etmesi halinde 1.2440 yakın direnç seviyesine doğru yükselme potansiyeli korunabilir.

Dirençler: 1.2440 / 1.2530
Destekler: 1.2330 (50 günlük ort.) / 1.2240 / 1.2200

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin