Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / İntegral Yatırım – (10.05.2018)

Gün İçi Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Euro/Dolar 1.19 seviyesinden geçen 50 günlük ortalamasına doğru tepkilerini sürdürüyor. ABD’de açıklanan nisan ayı TÜFE rakamları sonrası 1.19 seviyesi üzerinde konumlanan parite için kritik bir eşik noktasında olduğumuzu belirtelim. Yıllık TÜFE rakamları piyasa beklentisi paralelinde yüzde 2.5 seviyesinde geldi. Diğer yandan aylık TÜFE ve çekirdek yıllık TÜFE rakamları piyasa beklentisini karşılayamadı. Euro/Dolar paritesinde 1.19 seviyesi üzerinde net sinyallere ihtiyacımız olabilir. Günün devamında açıklanacak veri bulunmuyor. Bu nedenle veri bazlı hareketler oluşmayacaktır. Diğer yandan paritenin seyri açısından dolar endeksini takip etmeye devam ediyoruz. Bugün 93 seviyesinde yorulmalar göstermesi sonrası bu seviyenin altına gevşedi. ABD uzun dönem tahvil faizlerinde de sınırlı geri çekilmeler var. Parite kısa vadede doların yorgunluğundan fırsat bulmuşa benziyor ancak ABD Dolarında olası geri dönüşler paritenin tekrar baskılanmasını destekleyebilir.

Teknik Analiz: EUR/USD haftalık grafikte teknik koşullar bir biri ile tam olarak uyumlu değil. Bu nedenle paritenin kısa vadede yukarı yönlü ataklarını destekliyor olabilir. Bu açıdan bakıldığında 1.19 seviyesi üzerindeki seyir paritenin ivme kazanmasını destekleyecektir. Ancak bu güçlenme şimdilik ana direnç noktalarına doğru yeni bir alım dalgası yaratması açısından ne kadar kuvvetli olabileceğini söylemek için şimdilik erken. Buna karşın paritenin 1.19 üzerindeki seyirlerin sürmesi yukarı yönlü bir gidişata olanak sağlayacaktır.

Dirençler: 1.2090 / 1.2200
Destekler: 1.1900 (50 haftalık ort.) / 1.1830 / 1.1730

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin