Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (07.12.2018)

Gün İçi Euro/Dolar Paritesi Yorumu

EUR/USD paritesi dolar tarafında “istihdam” öncesi kayıp yaşıyor

Dünyanın en büyük teknoloji ve telekomünikasyon şirketi olan Çin merkezli Huawei’nin küresel finans direktörü Meng Wanzhou, ABD’nin İran yaptırımlarını delme suçuyla Kanada’da gözaltına alındı. ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşlarında uzlaşma sürecinde bu gelişmenin yaşanması iki ülke arasındaki gerginliğin devam edeceği algısını artırdı. Çin hisseleri sert düşüş yaşarken gösterge endeks de gerileme yaşıyor. Piyasalarda iyimser algının azalması ile ABD Dolar Endeksi bugün yükselişe geçti. Paritelerdeki fiyatlamaya baktığımızda; EUR/USD 1,13 tabanına doğru geriledi.

Teknik olarak Nisan ayında 1,2260 destek seviyesinin kırılmasıyla EUR/USD paritesinde orta vadeli düşüş trendinin başlaması neticesinde paritede 7 aydır 1,1230 seviyesine kadar düşüş devam etmektedir, bu seviyeden kısa vadeli tepki yükselişi gözlense de trendi bozabilecek bir gelişmeyi yakın zamanda beklemiyoruz. EUR/USD paritesinde 60 dakikalık grafikte parite 200 dk HO’nın geçtiği 1,1330 seviyesine yakın bir seviyede hareket ediliyor, 50 dk hareketli ortalama 1,1318 seviyesinde bulunuyor. RSI İndikatörünün 70 ref seviyesinin altında hareket etmesi ve negatif uyumsuzluk EUR/USD paritesinde aşağı yönlü eğilim arttırmakta.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin