Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (14.03.2017)

EURUSD’de Geri Çekilme Sürer mi?

 

Euro Bölgesi sanayi üretimi Ocak ayında aylık bazda %0.9, yıllık bazda da %0.6 ile beklentilerden daha yavaş arttı. Piyasa aylık bazda %1.2, yıllık bazda ise %0.9 artış bekliyordu. Aynı anda Almanya’dan açıklanan ZEW ekonomik güven endeksi de 12.8, mevcut ekonomik şartlar endeksi de 77.3 ile beklentileri ıskaladı.

Güne zaten baskı altında başlayan EURUSD‘ye bu beklenti altı veriler pek yardımcı olmadı ve parite şu anda 1.0650 altında işlem görüyor. %2.65 direncini test eden ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin bu seviyeyi kırmasıyla birlikte dolarda yeni bir tur yükseliş hareketi görebiliriz. Bu da EURUSD üzerindeki baskının artmasına neden olabilir.

Yarınki FOMC kararları bu açıdan çok kritik. Fed hem faiz artırır hem de nokta tablosu 2017 faiz artışı beklentisi medyanı olarak 3 gösterirse yukarıda bahsettiğimiz senaryo gerçekleşebilir.

Teknik görüntüye baktığımızda 1.0630 desteği çok kritik bir seviye olarak ön plana çıkıyor. Kırılmasıyla birlikte satıcılar biraz daha bastırabilir. Diğer yandan önce 1.0675 sonra da 1.07 direncinin alınması alıcıları tekrar heyecanlandırabilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin