Gün İçi Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (17.03.2017)

USD/TRY Gün İçi Teknik Yorumu

Fed’in mart ayı toplantısının ardından gelişmekte olan ülke piyasalarında ılımlı seyirler izliyoruz. Faiz artış hızı açısından 3’ten fazla bir algı piyasalara yansıtmayan Fed, gelişmekte olan ülke piyasalarına fon girişlerinin devam etmesini destekledi. Global piyasalarda, Dolar çok güçlü değil, Dolar endeksi 100.40 çevresinde seyrini sürdürüyor. 15 Mart Fed toplantısının ardından, gelişmekte olan ülke para birimleri arasında Türk Lirası ABD Doları karşısında %1.5’in üzerinde değerleniyor. Aynı zamanda, dün TCMB’nin hamlesinin de TL varlıklar üzerinde pozitif bir etki yaratmasıyla TL’nin Dolar karşısında daha rahat bir şekilde pozitif ayrıştığını söylemek mümkün. Bu durum, USD/TRY ve EUR/TRY paritelerindeki yukarı yönde gitme iştahını biraz törpülemiş durumda. Veri takvimi açısından, bugün ABD’den gelecek sanayi üretimi ve kapasite kullanım rakamları takip edilecek.

Teknik olarak, USD/TRY paritesinde aşağı yönde eğilimler bir süre daha devam edebilir. Paritede, 3.6120 bölgesini destek noktası olarak takip ediyoruz. Bu destek noktasının aşağı yönde kırılması durumunda parite üzerinde satış baskısı hızlanabilir ve 3.55-3.57 aralığına doğru geri çekilmeler izleyebiliriz. Buna karşın, parite ısrarla 3.6120 desteğinin üzerinde tutunmaya çalışırsa yeniden yukarı yönde tepki vermesini tetikleyebilir.

Destekler: 3.6120 / 3.55 / 3.4850

Dirençler: 3.67 / 3.7250 / 3.7580

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN