Gün İçi Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (25.06.2018)

Gün İçi Dolar/TL Paritesi Yorumu

Dün gerçekleşen seçimin ardından sonuçların ikinci tura kalmadan netleşmesi ve geçiş yaptığımız yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemindeki ilk Cumhurbaşkanının belli olmasının ardından piyasaların ilk tepkisi Türk lirası pozitif yönde olmakta. Bundan sonraki süreçte gözler ekonomi yönetiminde kimlerin olacağı ve ekonomi alanında gerçekleşecek, atılacak adımların ne olacağında olacak. Kısa vade için en azından sonuçların daha fazla belirsizliğe işaret etmeden belli olması piyasaların hareket alanı açısından oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Bu sonuçların ardından piyasa açılışında 4.58 seviyesi yakınlarını gören kurda daha sonra 4.66 seviyelerine yükseliş görülse de yazının yazıldığı saatlerde kurda yeniden düşüş eğiliminin yaşandığını ve Nisan sonu itibariyle 4.00’lü seviyelerden başlayan hızlı yükseliş trendinin altına geçilme çabasında olunduğu gözleniyor. 4.6150 olarak izleyeceğimiz bu trend direnci altında bugün kalmaya devam etmesi durumunda kurda geri çekilmelerin devam edeceğini düşünüyoruz. Böyle bir durumda 4.5370 izleyeceğimiz ilk destek seviyesi olacak. Bu seviye altında ise 4.5050 ve 4.4550 diğer destek seviyelerini izliyor olacağız. 4.6150 üzerinde geçişlerde ise gelebilecek tepki yükselişlerinde 4.63 ve 4.65 direnç seviyeleri yeniden denenmek istenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin