Gün İçi Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.06.2021)

Kurda Kritik Seviye Aşağı Kırıldı

Kur dün 8,57-8,62TL aralığında hareket ederken oldukça yatay fiyat hareketleri ile diğer TL varlıklarına benzer hacimsiz bir gün geçirdi. Son 4 gündür aşağı yönlü sınırlı gün içi dar bant hareketleri ile gerilemeye devam ederek benzer hareketlerin 8,57TL aşağı yönlü kırılması ile devam edebileceğini düşünüyoruz. Yurt içinde kabine toplantısının 21 Haziran tarihine ertelenme haberleri ile birlikte ABD açıklanacak Mayıs ayı enflasyon verisi yakından takip edilecektir.

Özellikle ABD’den gelecek enflasyon verisi ABD Doları oynaklığını arttırabilir. Yurt içinde ülke 5 Yıllık CDS seviyesi 378’e kadar gerilerken TL varlıklarda sınırlı olumlu görünümün devamı beklenebilir. Bu nedenle aşağı yönlü baskının devam edeceği unutulmadan 8,57TL altında satış baskısı devamı beklenirken, yükselişlerin bu seviye altında kalması 8,50TL destek bölgesini gündeme getirebilir.

Destekler: 8,50 / 8,47 / 8,45
Dirençler: 8,57 / 8,60 / 8,62

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN