Gün İçi Borsa Yorumu / Şeker Yatırım – (07.12.2017)

BIST100 Gün İçi Yorumu

Güne hafif pozitif eğilimle başlayan BIST-100 endeksi pozitif eğilimini devam ettirerek günün ilk yarısını %0,66 yükselişle 106.004’den kapattı. Yurtdışı borsalarda dün yaşana kar satışları sonrası bugün sınırlı pozitif eğilim var. Son dönemde yurtdışı borsalara yüksek korelasyonla hareket eden BIST’te de dünkü satışlar sonrası bugün tepki yükselişi devam ediyor. Bankacılık endeksi negatif ayrışarak yatay seyrederken, BIST SINAİ endeks hisseleriyle yükseliş eğilimini devam ettiriyor. ABD’de devam eden davaya gelişmeler yurtiçi piyasalar için kısa vadede etkisini kaybetse de gündem olmaya devam edecek. Dava sonuçlanıncaya kadar TL varlıklardaki volatilitenin düşük momentumla da olsa devam etmesi beklenir. Son dönemde yurtdışı borsalarla daha yüksek korelasyonla hareket eden BIST’in global risk alma iştahı güçlü oldukça kısa vadede tepki alımı eğilimini devam ettirmesi beklenmektedir. Ancak BIST’te tepki alımlarının güçlenmesi için CDS ve tahvil faizlerindeki gevşemenin devam etmesi gerekiyor. İkinci yarıda pozitif seyrin sınırlı şekilde devam etmesi beklenmekle birlikte endekste kısa vadede dar bantta da olsa dalgalı seyrin devamı beklenmektedir.

Endeks gün içinde 105.300, kısa vadede ise 103.000 üzerinde kaldıkça geri çekilmeler olsa da tepki yükselişini son düşüşün %50 düzeltme seviyelerine denk gelen 108.200’lere doğru ilk etapta devam ettirmesi beklenmektedir. Kısa vadeli göstergelerdeki pozitif eğilim zayıflamakla birlikte devam ediyor. Gün içinde 105.300 altında kar satışlarının hızlanması beklendiğinden kısa vadeli trade amaçlı pozisyonlar için bu seviye zarar-kes (stop-loss) seviyesi olarak takip edilmelidir. Bu seviye altında 104.500 ara destek olmak üzere satış baskısı 103.000’lere doğru devam edebilir. Endeksin gün içinde 106.800 ve üzerine olası yükselişi ise Sat-Al trade için satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin ikinci yarıda pozitif eğilimini sınırlı şekilde devam ettirmesi beklenirken, gün içinde 106.800 ve üzerine hareketlerde kısa vadeli kar satışları gelmesi beklenmektedir.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA İÇİN HEMEN TIKLAYIN!..

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin