Gün İçi Altın Yorumu / Yatırım Finansman – (28.09.2020)

Altındaki geri çekilme 1838 – 1850 bandına kadar gelmişti. Şimdlik bu bölgenin aşağısına bir kırılma beklentimiz yok. Hatırlanacak olursa 1905 üzerinde kaldığımız dönemde ana stratejimizi bu seviyenin altında short olarak vermiştik ve yönün aşağı olduğuna dair görüş de bildirmiştik. Altın için önümüzdeki dönemde belli soru işaretleri var.

Ekim ayına giriş yapacağımız haftada bu ay Cumhuriyetçiler ile Demokratlar arasındaki mali paket görüşmeleri altını etkileyecek. İkincisi ise Trump ile Biden arasındaki tartışmalar olacak. Veri akışında bu Cuma ABD istihdam rakamlarını alacağız. Eylül ayı, ABD’de salgının rekora ulaştığı aylardan biri oldu diyebiliriz. Bunun özellikle hizmetler sektöründe yansıması, Cuma açıklanacak olan veriyi büyük ölçüde etkileyecektir. Zayıf bir verinin altını yeniden 1900’lere taşımasını muhtemel görüyoruz. Altında şimdilik yönsüzüz fakat 1838 – 1850 bandı üzerinde kaldıkça kısa vadeli yukarı tepkiler bekliyoruz.

Kaynak: Yatırım Finansman Yurtdışı Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN