Gün İçi Altın Yorumu / Yatırım Finansman – (27.08.2020)

ABD dayanıklı mal siparişlerinin beklentinin üzerinde gerçekleşmesi sonrasında piyasalardaki risk iştahı toparlanma gerçekleştiriken, Ons Altın fiyatlarında bir miktar geri çekilme hareketi doğdu. ABD endekslerinde rekor yükselişler kaydedilirken, ABD 10 yıllık tahvil faizleri yüzde 0,67 seviyesinde yer alıyor. Diğer taraftan bugün Jackson Hole toplantısında enflasyon beklentilerine yönelik değişikliğin gündeme gelmesi bekleniyor.

Özellikle Fed Başkanı Powell’dan gelecek olan açıklamaların seyri de oldukça kritik. Tüm bu gelişmelerin akabinde 1900 seviyesi üzerinde fiyat hareketliliğini sürdüren Ons Altın’da yükseliş ivmesinin kritik 2000 direnci ile tekrardan hız kazanması beklenebilir. Ancak fiyatların 1900 seviyesi altını test etmesi durumunda düşüşlerin devamı açısından 50 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi olan 1875 desteğini takip ediyoruz.

Kaynak: Yatırım Finansman Yurtdışı Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN