Gün İçi Altın Yorumu / Yatırım Finansman – (22.05.2020)

ABD ve Çin arasında tekrardan alevlenmesi beklenen ticaret geriliminin akabinde piyasalarda risk iştahı zayıflarken, Ons Altın 1725 seviyesi çevresine varan oranda gevşeme hareketine girmişti. Özellikle ABD Senato’sunun ABD endeksleri içerisinde yer almasını engelleyici Çin şirketlerine yönelik attığı adımın akabinde Çin’in gerekirse karşılık vermekten çekinmeyeceği yönündeki açıklamada bulundu. Diğer taraftan Çin’in Hong Kong üzerindeki kontrolünü arttırmak isteyerek bölge için yeni bir ‘ulusal güvenlik’ tasarısı hazırladığını açıklaması piyasalardaki endişelere bir yenisini ekledi.

Böylece piyasalarda artan güvenli liman talebi ile Ons Altın 1735 seviyesine yükselirken, fiyatların tekrardan 1747 seviyesine yönelik ataklarını sıklaştırdığı görülmekte. Dolar tarafı kısmi primli, ABD 10 yıllık tahvil faizleri ise yüzde 0,68 seviyesi civarında fiyatlamalarını sürdürüyor. Bu bilgiden hareketle değerli metalin 1747 seviyesi üzeri kapanışlarını 1770 direnci çerçevesince takip ediyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN