Gün İçi Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (26.05.2023)

ALTIN BORÇ TAVANI KRİZİNİ FİYATLIYOR

ABD borç tavanı müzakerelerindeki gelişmelerle birlikte Mart başından bu yana gerileyen dolar Endeksinde yeniden ay başı itibariyle başlayan yükseliş eğilimi ile 104 seviyesi üzerinde seyrederken, Ons Altında oluşan etkisi 2.000 Dolar üzerinde fiyatlamanın 1.950 Dolar seviyesine kadar gerilemesi olarak izlendi. Spot Altın bugün 22 Mart’tan bu yana gördüğü en düşük seviye olan 1.936 Dolar seviyesini test etmesinin ardından 1.952 Dolara kadar yeniden yükseldi.

Teknik olarak incelediğimizde indikatörlerin Dolar Endeksi için geri çekilme oluşabilecek seviyeye gelmiş olması, hem bir çözüme ulaşmış olsa bile borç tavanı krizi hem de arka planda devam eden bankacılık krizi göz önüne alındığında Ons Altın için yeniden 2.000 Dolar’a doğru yükselen fiyat hareketinin devamı gelebileceği ihtimalini güçlendiriyor. ABD tarafında borç krizinin çözümüne dair olumlu gelişmeler Ons Altın üzerinde yeniden satış baskısı oluşturabilir.

Destek: 1.950 / 1.940 / 1.931
Direnç: 1.960 / 1.974 / 1.983

Kaynak: Ahlatcı Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!