Gün İçi Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (23.06.2021)

Kurda Geri Çekilme Devam Ediyor

Kurda dün TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka temsilcileri ile bir araya geldi. Açıklamalarda rezerv artırıcı politikalara devam edileceği ve Türk Lirası’nın değerinin korunması noktasında birlikte çalışmalar yürütüleceği mesajı verildi. Ayrıca swap anlaşmalarının genişletilmesi konusunda da çalışmaların devam ettiğini anlıyoruz. Diğer taraftan Powell Temsilciler Meclisin’de gerçekleştirdiği sunumda enflasyonun kalıcı olmayacağı ve önden yüklemeli faiz artışları politikası uygulanmayacağı vurgusu yaptı.

Bugün PMI verileri ABD tarafında açıklanması beklenirken Dolar Endeksi (DXY) Powell açıklamaları sonrasında üssel 200 GAO. olan 91,85 seviyesi altında. Bu gelişme doğal olarak dün yurt içinde gerçekleşen toplantı ile birlikte kurda 8,60TL seviyelerine kadar geri çekilme yaşanmasına neden oldu. Kısa vadede 8,57TL önemli destek seviyesi olmaya devam ederken olası yükselişlerde 8,65TL ilk direnç bölgesi olarak takip edilebilir.

Destekler: 8,60 / 8,57 / 8,53
Dirençler: 8,65 / 8,69 / 8,75

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Altın Analizi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!