Gümüş Yorumları / Tacirler Yatırım – (9.11.2021)

Dün 100 günlük hareketli ortalamasını aşmayı başaran gümüş fiyatları yükseliş hareketine devam etti. Böylelikle gün içerisinde 24,51$ seviyesine kadar yükselen ve yaklaşık son iki haftanın en yüksek seviyesine tırmanan gümüş, günü 24,47$ seviyesinden yükselişle tamamladı. Kısa vadeli bir yükseliş kanalı içerisinde hareket etmekte olan gümüşte (kanal hareketi aşağıdaki grafik üzerinden görülebilir) fiyatların etrafında kümelenmiş olan hareketli ortalama yığınını izlemeye devam ediyoruz.

Bu çerçevede dün yukarı yönlü kırılan 100 günlük ortalama direnç konumundan destek konumuna gelmiş durumda. Bugün itibariyle 24,15$ civarından geçen 100 günlük ortalama çizgisi aşağı yönlü hareketlerde ilk destek konumunda yer alırken, onun altında ise 23,40$ seviyesine denk gelen 50 günlük ortalama ikinci destek seviyesi olarak ön plana çıkıyor. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda ise bugün itibariyle 25,40$ seviyesine denk gelen 200 günlük hareketli ortalamayı yakından takip edeceğiz.

Bugün yurt dışında Almanya Kasım Ayı ZEW Ekonomik Beklenti Anketi ve ABD Ekim Ayı ÜFE verilerinin yanı sıra Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın, Fed Başkanı Powell’ın ve bölgesel Fed Başkanları’nın konuşmaları takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım