Gümüş Yorumları / Tacirler Yatırım – (8.04.2021)

Değerli metallerde dün yatay bir seyir etkili olurken, gümüş fiyatlarının da 24,85$ – 25,28$ bandında işlem görmesinin ardından günü 25,14$ seviyesinden yatay tamamladığı takip edildi. Gümüş fiyatları dünkü kapanışı ile birlikte bir süredir yakından takip ettiğimiz 200 günlük hareketli ortalama çizgisi üzerinde kalmayı başardı.

Bu sabah saatlerinde 25,32$ seviyesinden işlem gören gümüş fiyatlarının, bugün itibarıyla 25$ seviyesine denk gelen 200 günlük hareketli ortalama üzerinde tutunmaya devam ettiği görülüyor. Gümüşün 200 günlük hareketli ortalama çizgisi üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda yukarıda 25,66$ seviyesine denk gelen 100 günlük hareketli ortalama ve ardından 26,26$ seviyesine denk gelen 50 günlük hareketli ortalama ön plana çıkıyor. Teknik göstergeler, 200 günlük hareketli ortalamanın yeniden altına inilmesi durumunda ise 24,50$ seviyesine doğru bir geri çekilme hareketi görülebileceğinin sinyalini veriyor.

Bu noktada, global faiz hadlerindeki hareketliliğin değerli metallerdeki görünüm açısından belirleyici olmaya devam ettiğini ve bu cephedeki gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini belirtmemizde fayda var. Bugün yurt dışında Almanya Şubat Ayı Fabrika Siparişleri, ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları, Avrupa Merkez Bankası Toplantı Tutanakları ve Fed Başkanı Powell’ın Konuşması takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN