Gümüş Yorumları / Tacirler Yatırım – (6.04.2021)

Haftanın ilk işlem gününde değerli metallerde görece yatay bir seyir takip edildi. Gümüş 24,61$ – 25,08$ seviyeleri arasında hareket etmesinin ardından günü 24,89$ seviyesinden yatay tamamladı. Bu sabah saatlerinde 24,93$ seviyesinden işlem gören gümüş fiyatlarında 200 günlük hareketli ortalama üzerinde tutunma çabasının sürdüğü takip ediliyor. Halen daha ortalama çizgisi yakınında işlem gören gümüşte, bu ortalama üzerinde bir tutunma gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini takip etmeye devam ediyoruz.

200 günlük hareketli ortalama bugün itibarıyla 24,87$ seviyesine denk geliyor. Gümüşün bu ortalama üzerinde tutunması durumunda yükseliş eğiliminin hız kazanması ve yukarıda 25,64$ civarına denk gelen 100 günlük hareketli ortalamanın hedef haline gelmesi söz konusu olabilir. Diğer yandan, değerli metallerdeki görünüm açısından ABD tahvil getirileri ve dolar endeksindeki hareketi takip etmeye devam ettiğimizi de belirtmek gerekir.

Bugün yurt dışında Euro Bölgesi Nisan Ayı Sentix Yatırımcı Güveni ve Euro Bölgesi Şubat Ayı İşsizlik Oranı verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN