Gümüş Yorumları / Tacirler Yatırım – (21.10.2021)

Bu hafta içerisinde bir süredir yakından takip ettiğimiz 23,50$ direncin aşmayı başaran gümüşte yükselişlerin önemli ölçüde hız kazandığını ve 24$ seviyesi üzerinde bir tutunma sağlandığını görüyoruz. Dün gün içerisinde 24,45$ seviyesine kadar yükselerek yaklaşık son 1,5 ayın zirvesine tırmanan gümüş, günü 24,30$ seviyesinden yükselişle tamamladı.

Gümüş bu sabah saatlerinde 24,37$ seviyesinden işlem görüyor. Kısa vadeli teknik göstergelerin gümüş için olumlu sinyaller ürettiğini görüyoruz. Gümüşte bugün itibariyle 24,61$ seviyesine denk gelen 100 günlük ortalama ve ardından yine bugün itibariyle 25,50$ seviyesine denk gelen 200 günlük ortalama kısa vadeli direnç seviyeleri olarak ön plana çıkıyor. Bu iki ortalamayı yakından takip ediyoruz. Haziran ayından bu yana bu ortalamaların üzerine çıkmayı başaramayan gümüşte, yükseliş eğiliminin sürmesi açısından bu direnç bölgesinin aşılması önem arz ediyor.

Bu hafta itibariyle direnç konumundan destek konumuna geçen 23,50$ seviyesi ise olası geri çekilmelerde destek konumunda.

Bugün yurt dışında ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları, ABD Ekim Ayı Philadelphia Fed İş Güveni Endeksi, ABD Eylül Ayı Conference Board Öncü Gösterge, ABD Eylül Ayı Güncel Konut Satışları ve Euro Bölgesi Ekim Ayı Öncü Tüketici Güven Endeksi verileri ile Fed YK Üyesi Waller’ın konuşması takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım