Gümüş Yorumları / Tacirler Yatırım – (2.04.2021)

ABD’de 10 yıllık tahvil faizi %1,75 üzerinden geri çekilerek %1,67’li seviyelere kadar indi. Dolar endeksi ise 93,33 seviyesinden 92,84 seviyesine kadar geri çekilmesinin ardından günü 92,85 seviyesinden sert bir düşüşle tamamladı. Tahvil getirileri ve dolar endeksindeki düşüş ile birlikte değerli metaller değer kazanırken, gümüş fiyatları ise 24,90$ seviyesi üzerine yükseldi ve 200 günlük ortalamasını yukarı yönlü kırmayı başardı. Gümüş fiyatları günü 24,97$ seviyesinden yükselişle tamamladı.

Gümüş bu sabah saatlerinde 24,98 $ seviyesinden işlem görüyor. Dün sabahki bültenimizde gümüş fiyatlarının kısa vadeli düşüş kanalının içinde kalmayı başardığını ifade etmiştik. Fiyatların kanal desteğinden gerçekleştirdiği yukarı yönlü hareket aşağıdaki grafik üzerinden görülebilir. Dün 200 günlük hareketli ortalaması üzerinde bir günlük kapanış gerçekleştiren gümüş fiyatlarının kısa vadede bu ortalama üzerinde tutunup tutunamayacağını izleyeceğiz.

Gümüşün 200 günlük ortalaması üzerinde tutunması durumunda yukarıda bugün itibariyle 25,65$ seviyesine denk gelen 100 günlük hareketli ortalama hedef haline gelebilir. Fiyatların 200 günlük ortalamanın üzerinde tutunmakta başarısız olması durumunda ise yeniden 24$ seviyesine doğru bir ger çekilme hareketi görülebilir. Değerli metallerdeki görünüm açısından ABD tahvil getirileri ve dolar endeksindeki hareketi takip etmeye devam ediyoruz.

Bugün yurt dışında ABD Mart Ayı Aylık Saatlik Kazançlar, ABD Mart Ayı Tarım Dışı İstihdam Değişimi, ABD Mart Ayı İşsizlik Oranı verileri ve Atlanta Fed Başkanı Bostic’in Konuşması takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN