Gümüş Yorumları / Noor Menkul – (21.09.2020)

XAG/USD Paritesi: 27.00 dolar etrafında hareketinin sürdüren gümüş fiyatları geçtiğimiz hafta hisse senedi piyasalarında yaşanan satışa paralel altına kıyasla zayıf bir seyir izledi. Altın/gümüş rasyosu Ağustos ayında 68.85 düşük seviyesini gördükten sonra geçtiğimiz hafta 72.60 seviyesine yükseldi. Altın ve gümüşün bir dinlenme ve düzeltme sürecinde olduğunu önceki hafta yayınladığımız raporlarda belirtmiştik. Bu eğilim devam ediyor ancak bu hafta Eylül ayı opsiyonlarının vade sonu ile olmasının da etkisi ile ABD hisse senedi piyasalarında artan volatilite gümüş piyasasına negatif etki ile baskı yapabilir.

Teknik olarak; Gümüş fiyatları kısa vadede 12 günlük üssel hareketli ortalaması 26.90 altında 25.50 ilk destek olmak üzere 60 günlük üssel hareketli ortalama 24.50 seviyesine doğru geri çekilebilir. Altın piyasasına sempati ile satış baskısına direnen piyasa için bu hafta kritik ve satış baskısının devam etme ihtimali ağırlık kazanıyor. Önümüzdeki hafta finansallarda satış baskısının sona ermesi ve yükseliş denemeleri ile 27.00 dolar üzerinde kalınması durumunda ise 27.50-27.70 ara direnç olmak üzere 28.90 seviyesine doğru yükseliş gündeme gelir.

Kaynak: Noor Menkul  Haftalık Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN