Gümüş Yorumları / İktisatbank – (3.02.2021)

Sene başı kaleme aldığımız raporumuzda ön plana çıkardığımız senenin bir numaralı yatırım aracı, sanayide kullanımı aratan kıymetli maden gümüştü. Özellikle de, Biden döneminde artacak yeşil ve temiz enerji yatırımlarının yanı sıra, 5G ve elektrikli araçlarda kullanımı ile iletken maden gümüşe yönelik sanayide talebinin oldukça arttığını görerek, yatırım araçları arasında getiri potansiyeli ile ilk sıraya yazmıştık.

Lakin, geçen hafta, Reddit formları üzerinde başlayan bir hareketin, gümüşe de sıçramasıyla, gümüş adeta çılgın boyutta bir yükseliş kaydederek, haftanın ilk günü, son 8 senenin zirvesine yükselmişti.

Pazartesi günü, gün içinde yaşanan çılgınlığın, oldukça kritik bir seviye olan 29,83 (2020 yılı zirvesi) üzerinde gecelik kapanış işe taçlandırılamaması sonrası, gümüş dün kar satışlarına boyu eğerek 26,26 seviyesine kadar geriledi.

Gelişmelere teknik bir gözle baktığımızda, yeşil yükseliş trend çizgisinin korunduğunu, ve bundan sonraki haftalarda kaydededilecek hareketin bir fincan ve kulp formasyonuna dönüşebileceğini düşünüyoruz.

Bu bağlamda, görülmesi durumunda, yeşil trend çizgisine doğru sarkmaları (25-26 bandı) pozisyon artırmak için kollayacağız.

Neye dikkat edelim? Asıl hareketin 30 dolar seviyesi geçildikten sonra başlayacağına, 25 dolar seviyesi altında formasyonun bozulacağına.

Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN