Gümüş Yorumları / İktisatbank – (2.02.2021)

Gümüşün dün sert hareket edeceğini tahmin etmiş olsak da, 2020 yılının zirvesi olan 29,83 seviyesinin üzerinde kalamamasını olumsuz olarak gördük. İlk denemesiydi diyelim ve takip edelim. Strateji olarak, 27,40 altında gecelik kapanışta sat, 29,83 üzeri gecelik kapanışta mevcut uzun pozisyonları artıracağız. Gümüşe yönelik tonumuz uzun vadeli olarak pozitif kalmaya devam edecektir.

Sosyal medya kaynaklı bir satın alma çılgınlığının da tetiklediği hareket, Pazartesi günü gümüşü son sekiz yılın en yüksek seviyesine çıkardı. Lakin, teknik manada oldukça güçlü bir dirence ‘toslayan’ gümüş, 29,83 dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olamayarak %2 değer kaybetti.

Takdir edersiniz ki, Gümüş, GameStop hissesi gibi sığ bir enstrüman değil. Dün gümüşün 29,83 üzerinde gecelik kapanış yapamamasını zayıflık olarak görsek de, 27,64 seviyesinin üzerinde kalmasını şimdilik önemsiyoruz. 29,83 seviyesinin üzerinde gecelik kapanışta pozisyon artıracağız.

Yaşanan olaylardan bağımsız, gümüşe yönelik olumlu tonumuzu koruyoruz.

Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN