Gümüş Yorumları / Dinamik Menkul – (11.05.2020)

XAGUSD-Gümüş Kritik Seviyede Tutunmaya Çalışıyor

Piyasalarda ekonomik toparlanma ile ilgili pozitif algının sürmesi Gümüşün güvenli liman olmasından dolayı oluşan talebi bir miktar azaltmış durumda. Bununla beraber Doların gücünü koruması da Gümüş fiyatları üzerinde baskı kurduğunu görüyoruz. Uygulanan karantina önlemlerinin gevşetilmesi ekonomik toparlanma beklentilerini korurken aynı zamanda salgında ikinci bir dalganın oluşma riskini de barındırıyor zira Çin ve G. Kore’de yeni vaka sayılarında artış olması bu durum için iyi bir örnek.

Bu da elbette ileriye dönük olarak belirsizlik doğurarak Gümüş fiyatlarını destekliyor. Bu anlamda Gümüşün kritik 15.16 destek seviyesi üzerinde gün içi kalıcılık sağlamaya devam etmesi durumunda fiyatların tekrar 15.88 direnç seviyesine doğru yönelebileceği kanaatindeyiz. Bununla birlikte 15.16 referans seviyesinin kırılması durumunda 14.37 desteğine doğru artan bir geri çekilme baskısını mümkün hale gelebilir.

Destek: 15.16 – 14.37 – 13.89
Direnç: 15.88 – 16.52 – 16.80

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN