Gümüş Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (31.10.2019)

Haftanın üçüncü işlem gününde, Gümüş’ün fiyatlamalarda 17,95-17,58 Dolar seviyeleri arasında hareket ettiği izlendi. Gün içerisinde, ABD’de beklentilerin üzerinde açıklanan Özel Sektör İstihdam ve büyüme verileri sonrası düşüşe geçen Gümüş’ün ABD ve Çin arasındaki geçici bir ticaret anlaşmasının beklendiği gibi önümüzdeki ay Şili’de imzalamak için zamanında tamamlanamayacağını açıklamasının düşüşleri sınırlandırdığı izlendi. akşam saatlerinde, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Ekim toplantısında faiz indirimine giderek banka fonlama faizinde hedef aralığı yüzde 1.50 – 1.75 olarak değiştirdiği izlenirken gün sonunda, Gümüş’ün kazançlarını haftanın dördüncü işlem gününe taşıdığı izleniyor.

Teknik olarak incelediğimizde, Gümüş’ün 17,85 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 17,65 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 18,05, 18,30 ve 18,50 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gümüş’teki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 17,65, 17,45 ve 17,25 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN