Gümüş Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (29.10.2019)

Haftanın ilk işlem gününde, Gümüş’ün fiyatlamalarda 18,11-17,76 Dolar seviyeleri arasında hareket ettiği izlendi.

Gün içerisinde, ABD’de zayıf veri akışı devam ederken, düşük açıklanan veriler sonrası dikkatlerin bu ay sonundaki Fed toplantısı üzerinde toplandığı izlendi. Çin tarafından, ABD-Çin ticaret anlaşmasına ilişkin, Cumartesi günü yapılan açıklamada, iki tarafın fikir birliğine varmasıyla, ABD ile yapılacak ticaret anlaşmasının metninin bölümlerinin temel olarak tamamlandığı belirtmesinin ardından gün sonunda, Gümüş’ün kayıplarını haftanın ikinci işlem gününe taşıdığı izleniyor.

Teknik olarak incelediğimizde, Gümüş’ün 17,80 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 18,05 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece gelebilecek satışlar ile aşağı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 17,60, 17,40 ve 17,20 takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile Gümüş’teki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 18,05, 18,25 ve 18,50 direnç seviyeleri takip edilmelidir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN