Gümüş Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (19.09.2019)

Haftanın üçüncü işlem gününde, Fed Eylül ayı toplantısı kararları öncesinde gümüş fiyatlamalarında dalgalı bir seyir izlenirken, global piyasalarda risk iştahına yönelik gelişmeler ve Orta Doğu’da yaşanan gelişmelere dair belirsizlikler fiyatlamalarda etkili olmaya devam ediyor. Fed’in gerçekleştirdiği Eylül ayı toplantısı sonrasında yayımlanan karar metninde, bankanın politika faiz oranında beklentilere paralel 25 baz puan indirime gittiği açıklandı. Ekonomik Projeksiyonlar ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları sonrasında global piyasalarda dolarda değer kazanımları yaşandığı görülürken gümüş fiyatlamaları üzerinde baskının bir miktar arttığı izleniyor.

Teknik olarak incelediğimizde, gümüşün psikolojik seviyesi olan 17,50 $ seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine doğru ataklarda, 18,50, 18,80 ve 19,00 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviyenin altına geçilmesi durumunda ise 17,20, 17,00 ve 16,80 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN