Gümüş Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (15.11.2019)

Hafta başında, ABD Başkanı Trump’ın ABD ile Çin ticaret anlaşmasının ilk etabının hazır olduğu fakat anlaşmanın imzalanmaması durumunda tarifelerin önemli ölçüde artırılacağını yönündeki açıklamalarının belirsizliği tekrar arttırması ve Fed Başkanı Jerome Powell, Çarşamba günü Kongre’de yaptığı konuşmada, son üç indirimin ardından gösterge faizin bir süre sabit tutulacağına ilişkin görüşünü koruyacağını belirtirken, büyüme görünümünde bozulma olması durumunda faiz indirimlerine tekrar başlanabileceğini işaret etmesi ile birlikte Gümüş fiyatlarının 17,10 Dolar seviyesini test ettiği izlendi. gün sonunda, artan ticaret belirsizliği ile birlikte Gümüş’ün kazançlarını haftanın son işlem gününe taşıdığı izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gümüş’ün 17,01 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 16,85 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 17,15, 17,30 ve 17,40 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gümüş’teki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 16,85, 16,70 ve 16,55 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN