Gümüş Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (14.08.2019)

Global piyasalarda ABD ile Çin arasında devam eden ticaret savaşları ile ilgili haber akışları ve açıklamalar risk iştahında azalışlara neden olurken, gümüşün fiyatlamalarda 17,38 seviyeleri civarını test ettiği fakat gün sonunda bu bölgede kalıcılık sağlayamadığı görüldü.

Gün içerisinde, ABD’de açıklanan TÜFE verisinin beklentileri karşılaması ve ABD Ticaret Temsilcisi yaptığı değerlendirmede, ABD’nin Çin uygulayacağı yeni ek vergi tarifelerinin bir kısmını 15 Aralık tarihine kadar ertelediğini açıklaması sonrasında gümüş fiyatlamalarında baskının bir miktar arttığı görüldü.

Teknik olarak incelediğimizde, gümüşün psikolojik seviyesi olan 16,80$ seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine doğru ataklarda, 17,50, 17,80 ve 18,00 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviyenin altına geçilmesi durumunda ise 16,40, 16,10 ve 15,90 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN