Gümüş Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (13.11.2019)

Haftanın ikinci işlem gününde, Gümüş’ün fiyatlamalarda 16,90-16,64 Dolar seviyeleri arasında hareket ettiği izlendi. Gün içerisinde, ABD ile Çin arasındaki ticaret görüşmelerinde ilerleme olduğuna ilişkin işaretlerin ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın anlaşmanın ilk etabının hazır olduğunu açıklamasının ardından anlaşmanın imzalanmaması halinde tarifelerin önemli ölçüde artırılacağını belirtmesi ve daha sonrasında konu ile ilgili detay vermemesinin etkileri takip edilirken, gün sonunda, Gümüş’ün kayıplarını haftanın üçüncü işlem gününe taşıdığı izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gümüş’ün 16,80 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 16,95 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile aşağı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 16,60, 16,45 ve 16,30 takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile Gümüş’teki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 16,95, 17,15 ve 17,30 direnç seviyeleri takip edilmelidir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN