Gümüş Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (13.02.2020)

Haftanın ikinci işlem gününde küresel piyasalarda yayılmakta olan korona virüsü odak noktasında kalmaya devam ederken, artan risk iştahı ve ABD on yıllık Tahvil faizlerinde gözlenen sınırlı yükseliş ile birlikte Gümüş’ün aşağı yönlü hareketine devam ettiği izlenmişti. Haftanın üçüncü işlem gününde ise piyasaların Fed Başkanı Jerome Powell’in sunun ikinci gününe odaklandığı takip edildi. Gün sonunda güçlenen Dolar endeksi ve ABD on yıllık Tahvil faizlerinde gözlenen yükseliş ile birlikte Gümüş’ün aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gümüş’ün 17,50 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 17,60 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece gelebilecek satışlar ile aşağı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 17,40, 17,25 ve 17,10 takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası ile Gümüş’teki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 17,60, 17,75 ve 17,90 direnç seviyeleri takip edilmelidir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN