Gümüş Gün İçi Yorumları / Dinamik Menkul – (27.03.2020)

XAGUSD-Kıymetli madenler Parasal ve Mali Teşviklerle Değerleniyor

FED tarafından açıklanan sınırsız varlık alımı ve Trump yönetiminin hazırladığı 2 trilyon dolarlık mali teşvikler kıymetli madenlerin fiyatlarını yukarı yönlü olarak etkiledi. Likidite sıkışıklığı açıldıkça elde gümüş tutmanın fırsat maliyeti düştüğünden fiyatlarda bu hafta yükseliş eğilimi hakimdi. Ancak gümüşün endüstriyel talebinin henüz artmadığını ancak gümüş madenlerinde de korona virüsü yüzünden üretim tarafından kısmi gerilemeleri yaşandığını da vurgulamak önemli olacaktır.

Gümüş 14.37 referans seviyesinin hemen üzerinde işlem görmekte. Bu seviyenin üzerinde gün içi kalıcılık sağlamaya devam ettiği sürece hafta başından beri gördüğümüz yükseliş hareketi yeni bir boyut kazanabilir. Bu durumda takip edeceğimiz seviye 15.16 direnç seviyesi olacaktır. Bununla birlikte 14.37 referans seviyesinin kırılması Gümüşü 13.89 desteğine kadar geri çekebilir.

Destek: 14.37 – 13.89
Direnç: 15.16 – 15.88 – 16.52

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!