Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (3.02.2021)

Geçtiğimiz hafta yayımlanan enflasyon sunumu sonrasında kurda yaşanılan geri çekilme ve Ons Altın’ın değer kaybetmesi Gram Altın’daki geri çekilmenin hızlandığı takip edilmişti. Enflasyon sunumu ve sonrasında açıklamalarda bulunan TCMB Başkanı Naci Ağbal’ın sıkı para politikasının süreceğini söylemesi sonrasında değer kazanan TL ile kur 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin altını test ederken kur tarafındaki geri çekilme devam ediyor.

Kurdaki geri çekilmeye karşı Ons tarafında yaşanan yükseliş Gram Altın’daki geri çekilmeyi sınırlandırırken haftanın üçüncü işlem gününde piyasada oluşan fiyatlamaları ve haber akışlarını yakından izlemeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 425 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 430 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 428, 432 ve 436 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 422, 418 ve 415 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN