Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (26.11.2020)

Geçtiğimiz Salı günü edilen gelişmeler sonrası Ons Altın’da gözlenen satış baskıları Gram Altın’da aşağı yönlü seyrin sürmesine neden olurken, kur tarafında yukarı yönlü görünüm aşağı yönlü hareketleri sınırlandırmıştı. Dün ise takip edilen ekonomik veriler ve FOMC tutanakları sonucu Ons Altın’da yatay hareketler gözlenirken, kur tarafında gözlenen geri çekilmenin neden olduğu baskılar sonucu Gram Altın’ın aşağı yönlü hareketi gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 461 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 459 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 463, 465 ve 467 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 459, 457 ve 455 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN