Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (22.05.2020)

Fed Başkanı Jerome Powell’dan gelen ekonomi düzelene kadar bankanın faizleri sıfıra yakın seviyede tutacağı açıklamalarına ek olarak Avrupa Merkez Bankası’nın parasal genişleme adımlarına devam edeceğini açıklamasında sonra Ons’un 1750 doları geçmekte zorlandığı gözlenirken kur tarafında ise swap anlaşması haberi 6,75 seviyelerine kadar gerileyen dolar/TL merkezden gelen 50 baz puanlık indirim sonrasında 6,78-6,80 TL bandına hareket ettiğini takip edildi. Zayıf diyebileceğimiz kura ek olarak direnç seviyelerinde gelen satışlarla geri çekilen Ons Altın’ında etkisiyle gün sonunda Gram Altın’ın da aşağı yönlü hareketini sürdürdüğünü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 376 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 373 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 379, 382 ve 385 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 373, 370 ve 367 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN