Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (18.09.2020)

Çarşamba günü kurda 7,50 seviyesi üzerinde yukarı yönlü sınırlı hareketler devam ederken, takip edilen Fed kararı ve ardından yapılan açıklamalar sonrasında Ons Altın’daki geri çekilmeye paralel olarak Gram Altın’da da geri çekilmeler gözlense de yukarı yönlü sınırlı hareketin devam ettiği gözlenmişti. Perşembe günü ise kurda 7,55 seviyesi üzerindeki yukarı yönlü hareketler sürerken, Ons Altın’da devam eden geri çekilmeye ek olarak, Gram Altın’da yatay hareketin sürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 473 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 471 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 475, 477 ve 479 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 471, 469 ve 467 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN