Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (16.09.2020)

Haftanın ilk işlem gününde kur ve Ons Altın’daki yukarı yönlü sınırlı hareketler takip edilirken, Gram Altın’ında da yükselişlere paralel olarak yukarı yönlü sınırlı hareket izlenmişti. Salı günü ise dikkatler FOMC toplantısı üzerinde olmaya devam ederken beklentilerin üzerinde açıklanan ABD verileri sonrası kurdaki yatay hareketlere ek olarak, değerli metaldeki gerile ile birlikte Gram Altın’da da aşağı yönlü sınırlı hareketler takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 472 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 470 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 474, 476 ve 478 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 470, 468 ve 465 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN