Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (13.01.2021)

Geçtiğimiz hafta hem Ons Altın hem de dolar/TL tarafındaki geri çekilme ile 450 TL’nin altına sert sarkan Gram altın, kurda yaşanan yükseliş ile birlikte 440 TL üzerinde kalıcılık sağlamayı başarırken dün hem kur tarafında hem de Ons altın tarafında veri akışının sakin olması nedeni ile
yatay hareketler gördük. ABD’de oluşan teşvik beklentileri gram altını yukarı yönlü desteklerken bugün ABD’de açıklanacak enflasyon verisi hem Ons altın tarafında hem de dolar endeksinde oynaklığı artırabilir.

Kurun 7.50 TL üzerinde kalıcılık sağlaması halinde yukarı yönlü hareketler hızlanabileceği gibi bu durum gram altını da destekleyebilir.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 445 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 440 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 448, 450 ve 453 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 440, 435 ve 432 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN