Garanti Yatırım’ın 2013 İş GYO Hedef Fiyatı

2013-sonu hedef fiyatımız 1.70TL %13 artış potansiyeli sunmaktadır.

İş GYO son dönemde artırdığı proje hızı ile konut teslimleri ve artacak kira gelirleri ile karını artıracaktır. 2013 yılında iş GYO’nun Çınarlıbahçe projesinin teslimlerinin başlaması ile net satışlarında %78 artış öngörüyoruz. Stabil kira gelirine ek olarak şirketin projeleri ile uzun vadede düşük riskli büyüme potansiyeli sunmaktadır. Olumlu beklentilere karşın İMKB 100 endeksine paralel getiri beklentisi ile hisse için TUT tavsiyemizi koruyoruz.

• Kira odaklı portföy büyüyecek. İş GYO’nun çeşitlendirilmiş porftföyünde ofis ve perakende ticarete yönelik varlıkların payı %69 seviyesindedir. Şirketin önünde 5 adet yeni proje bulunmaktadır. İş GYO’nun uzun zamandır yapı ruhsatı beklediği İzmir projesinin satışına Eylül ayında başlamıştır. 2012 sonunda Taksim projesinin tamamlanması ve 2013 yılında Çınarlıbahçe projesinde teslimlerin başlaması ile net satışlar artacaktır. İş GYO’nun 2013 yılında 238mn TL net satış elde edeceğini öngörüyoruz. Buna karşın kira gelirlerinin toplam gelirler içindeki payının düşmesi FVAÖK marjında 27 puan daralma beklentimiz dahilindedir.

• İş GYO’nun proje geliştireceği 2 arsası bulunmaktadır. Üsküdar projesinin yapı ruhsatı uzun zamandır beklendiği için projeyle ilgili olası gelişmeler hisse fiyatını olumlu etkileyecektir. Ayrıca şirket Kartal’daki 77,327 metrekare arsaya bir karma kullanım projesi geliştirmeyi planlamaktadır.

• Yurt dışında yeni proje arayışları sürüyor. İş GYO, 2011 Nisan’da Kayı Holding ile kurduğu ortaklık ile Rusya’daki yatırım fırsatlarını değerlendirmektedir.

Raporun Tamamı için tıklayın.

Garanti Yatırım Araştırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.