Garanti Bankası Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (27.07.2012)

Garanti Bankası Hisse Yorumu

Garanti Bankası’nın yılın ikinci çeyreğine ilişkin sonuçları 31 Temmuz’da açıklanacak. Piyasa beklentisi Banka’nın ikinci çeyrekte solo 748 milyon TL dolayında net kar etmesi yönünde bulunuyor. Bizim ikinci çeyrek için net kar tahminimiz solo 771 milyon TL dolayında. Garanti Bankası’nda temel olarak tavsiyemiz “AL”. Hedef fiyatımız 8.10 TL. %14 dolayında prim potansiyeli gözüküyor.

Yılın ikinci çeyreğini Garanti Bankası’nda operasyonel olarak zayıf bekliyoruz. Marjlardaki genişleme diğer bankalara göre daha sınırlı kalacak tahmin ediyoruz. Hem genel hem özel karşılıklarda çeyrekten çeyreğe büyük artışlar olabilir. Mevsimsel olarak da bankanın komisyon gelirlerinde zayıflık olacak. Operasyonel giderlerde hala yıllık %14 gibi bir artış var.

Sermaye piyasa işlemlerinden elde edilen gelirlerde ikinci çeyrekte önemli bir artış yaşanacak. Bu artışın diğer taraflardaki düşüşleri bir miktar dengelemesi beklenebilir.

Banka’nın net karında çeyreksel bazda %11 dolayında düşüş tahmin ediyoruz. Ancak ikinci çeyrekle ilgili bu beklentilerin fiyatlandığını düşünüyoruz. Beklentilerden çok farklı bir sonuç gelmediği sürece ikinci çeyrek sonuçlarının etkilerinin sınırlı kaldığı görülebilir. Banka ile ilgili üçüncü çeyrek beklentisi de TÜFE’ye endeksli tahvillerden dolayı zayıf bulunuyor.

Endeksteki ağırlığından ve yılbaşından beri hisse performasının sektördeki diğer banka hisselerine göre zayıf kalmasından dolayı, Garanti Bankası ile ilgili “AL” tavsiyemiz devam ediyor.

Kaynak: tebyatirim.com.tr

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir