G20’de ‘kararlılık tazeleme’ çağrısı

Kerem Alkin – 20.07.2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünyanın önde gelen liderlerini Antalya’da ağırladığı G20 Zirvesi’ne Türkiye’nin dönem başkanı olduğu 2015’te, uluslararası medyada G20 Zirvesi gündemi ve tartışılan konular, Türkiye’nin diplomasi başarısıyla bir hayli yer almıştı.

Türkiye, İşçi-İşveren ilişkileri, KOBİ’ler ve Kadın’ın dünya ekonomisindeki konumu ve etkisine yönelik kritik önemdeki konuları hem G20’nin gündemine almayı; hem de bu konularda önemli toplantıların gerçekleşmesini başarmıştı. Türkiye’nin hemen ardından gerçekleşen Çin’in dönem başkanlığında, kısmen uluslararası medya G20 gündemine yer verse de, bilhassa 2017’de, Almanya’nın dönem başkanı olduğu yıl sönük ve uluslararası medyada çok zayıf gündeme gelerek geçti. 2018’in dönem başkanı Arjantin de kısmen benzer bir sıkıntı yaşıyor. Arjantin, küresel ekonomik sistemde artan dijitalleşme ve teknolojik ilerlemelerin mesleklere, çalışma koşullarına ve istihdama etkisini, ülkelerin kalkınmasında ve altyapı yatırımlarında özel sektörün daha fazla sorumluluk üstlenmesi ve gıda için sürdürülebilir gelecek oluşturmayı kendi özel gündemi olarak öne çıkarmakta.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin