Ford Otosan Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (17.11.2016)

Ford Otosan Hisse Yorumu

Fiyat (TL) 29.02

Hedef Fiyat (TL) 38.00

Yükseliş Potansiyeli 31%

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Ford Otosan hissesinde son 3 ayda gözlenen düşüşün alım fırsatı yarattığına inanıyoruz. Hisse özellikle Brexit oylaması sonrası oluşan kaygılar nedeniyle baskı altında kalmış ve 3 ayda BIST100 endeksine göre %10 düşük performans göstermiştir. Şirketin her ne kadar toplam ihracatı içinde 1/3 oranla İngiltere en büyük pazar olsa da, Brexit sonrası bu ülkeye yapılacak ihracatın yavaşlaması şu anda beklentilere yansımış durumdadır. İhracat için 2017’de yatay görünüme rağmen, Ford Otosan’ın nakit akışı güçlü seyrini sürdürecektir. Bu nakit akışını yüksek oranda temettü dağıtarak kullanan Ford Otosan için önümüzdeki 2 yılda %7.8 ve %8.9 brüt temettü verimi tahmin ediyoruz.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

İhracat pazarlarındaki daralma, yurtiçinde hafif ticari araçlara getirilecek olası vergi artışı ve TL’nin zayıflamasının temettü dağıtımını engellemesi en önemli riskler arasında sayılabilir.

Değerleme

Şirketin hisseleri 2017 tahminimize göre 7.4 FAVÖK çarpanı ile işlem görmekteyken, 5 yıllık ortalama çarpan ise 9.1 seviyesindeydi.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN